startovací byt

startovací byt

Požadavkem majitelů bylo navrhnout interiér garsoniéry tak, aby odpovídal především potřebám pro příjemné trávení volného času.

Hlavní obytná místnost propojuje kuchyňskou linku, obývací pokoj i ložnici. Obývací prostor tvoří samostatně stojící sedačka s taburetem, který je z části schovaný pod malým kompaktním konferenčním stolkem. Sedačku lze jednoduše rozložit, čímž vznikne další prostor ke spaní. Pravý roh místnosti a zároveň bok sedačky je vyplněn skříňkou s odkládacím prostorem, s vyklápěcími zásuvkami – pro snadné nabíjení notebooku či jiného zařízení – a s prostorným peřináčem.

Další součástí obývacího pokoje je stěna, která je řešena především jako úložný prostor. Prostřední spodní část obývací stěny ukrývá vysunovací dvoulůžkovou postel (rozměr 180 × 180 cm) s kvalitním pojezdovým systémem a se sendvičovou matrací. Samozřejmostí bytu je plnohodnotná kuchyňská linka s dostatečnou pracovní plochou. Je vybavena vestavnými spotřebiči.

Páteřním a podtrhujícím prvkem jednoduchosti kuchyňské linky je ponechání plastového potrubí, na které je napojena vestavná digestoř. Osvětlení kuchyňské linky je řešeno moderními LED pásky. Ty jsou umístěny ve dnu vrchních kuchyňských skříněk. Nábytek je z laminované dřevotřísky v dekoru Crossline Karamel, obklady kuchyně pak z bílého lacobelu (lakované sklo) s šedým páskem držícím linii zásuvek.

Naším úkolem byla také realizace prostoru předsíně. Ten jsme využili pro umístění na míru řešené šatní skříně, botníku a věšáku. Aby prostor nepůsobil příliš skříňově, vytvořili jsme botník ve stylu schodů. Věšák pro odkládání kabátů vznikl pouze z čisté desky, čímž jsme docílili bezproblémového průchodu z koupelny do předsíně.

Nejlepší firmy vždycky začínají někde v garáži.

—Jason Fried & David Heinemeier Hansson