kompaktní a prozářená

kompaktní a prozářená

Zadání klienta znělo jasně. Vytvořit kompaktní kuchyň, ve které se bude komfortně vařit. A přestože je v domě samostatná jídelna, klient by rád do prostoru umístil i skromný jídelní kout. Ten by měl sloužit pro přisednutí si u vaření, rychlé snídaně, večeře či svačiny, pro přečtení novin u kávy ap.

Při návrhu jsme kladli důraz především na maximální funkčnost a účelné využití prostoru. Chtěli jsme také docílit toho, aby se při vaření kuchař zbytečně nenaběhal, tedy jeho nutný pohyb se chytře zúžil na co nejmenší možný prostor. Kombinace použitých materiálů, povrchů a barev měla podpořit prosvětlení celé místnosti.

Základem je tzv. synchropor v dekoru Třešeň pinot. Přestože jde o imitaci dřeva, povrchově se velmi blíží realitě. A to včetně skvělé odolnosti i snadné údržbě.

Vrchní čílka skříněk jsou provedena ve vysokém lesku. Spodní výplně tvoří rámy vyplněné sněhobílým lakobelem. Ty materiálově korespondují s obkladem za bílou pracovní deskou. Pro podtržení čistoty a jednoduchosti jsme zvolili i bílý granitový dřez.

Světlo, dřevo, sklo i kov. Bohatá kombinace ingrediencí, jež stojí za velkou proměnou původně ponuré kuchyně. A přestože je konstrukčně kompaktní, rozhodně působí prostorně. Je velmi světlá a pocit stísněnosti již definitivně nenavozuje.

Naším nejdůležitějším výrobkem jsou neúspěchy.

—R. W. Johnson