chytrý studentský

chytrý studentský

Finální řešení pokojíku splňuje hlavní a zásadní požadavek: na jednu stranu pokoje se musí vejít skříně s děleným úložným prostorem, knihovna a postel, ale to vše nesmí působit těžkopádně, tedy žádná devadesátá léta.

S čím jsme přišli? Pravá strana (pohledem k oknu) začíná hlubokou šatní skříní, komodou a menší skříní s dvěma rohovými poličkami a elektrickou zásuvkou. Ve středu je umístěna postel s červeně koženkovým polstrovaným peřináčem a odkládacím místem na tablet, knížky ad. Postel má tu výhodu, že zasunutím pod peřináč slouží jako kanape pro hraní a odpočinek během dne. Jinak je samozřejmě plnohodnotným lůžkem.

U postele ale ještě zůstaneme. Ta totiž schovává jednu zajímavost, a to další výsuvné a plnohodnotné lůžko. To se hodí v případech, když přijdou na návštěvu další kamarádi-nocležníci. Celá postel je pojízdná a snadno se s ní manipuluje tak, aby i nejmladší člen rodiny zvládl postel posunovat podle potřeb.

Volnou stěnu nad postelí jsme vyplnili červeným lakobelem, který může mladý student-fotbalista využít na zapsání důležitých věcí a úkolů; prostě čehokoliv, co ho napadne a potřebuje mít stále na očích, protože posvítit si na vše může LED diodovým páskem. Ten je zapuštěn do spodní části vrchních skříněk s policemi na míru proutěným košům. Stěnu zakončuje knihovna, v jejímž pravém rohu vznikl volný prostor pro houpací křeslo. A čtenářský koutek jakbysmet.

Na druhé straně zbyl dostatek prostoru pro stůl s psací i herní zónou, zásuvkami a pojízdným zásuvkovým kontejnerem a poličkami třeba právě na trofeje ze sportovních utkání. Pokoj nepostrádá vkus, nápad a plní požadovaný účel. Barevnost jsme na přání zákazníků volili v kombinaci wenge a bílé s prvky červené.

Za rok si budete přát, abyste začali dnes.

—Karen Lamb